Зробити пожертву

Прохання про молитву


Віртуальна подорож

Молоді захисники України побували у музеї-меморіалі “Тюрма на Лонцького”.

Сьогодні, 12 лютого 2017 року, курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного побували у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”. 
Працівники меморіалу провели екскурсію для майбутніх офіцерів ЗСУ, розповівши про історичні жахіття, які діялись у стінах закладу впродовж XX століття.
Військові капелани Львівської Архиєпархії УГКЦ висловлюють щиру подяку працівникам Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” за пізнавальну екскурсію для майбутнього українського війська.
Довідка. Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів “Тюрма? на Ло?нцького” — колишня тюрма у Львові, яка використовувалася в XX столітті, як політична в’язниця польською, радянською та нацистською владами.

Будівля в’язниці була зведена під час приналежності міста до Польщі, у 1918–1920 роках.

У 1939–1941 роках під час Першої радянської окупації в приміщенні знаходилася В’язниця № 1, розрахована на 1500 осіб, а сусідній головний корпус займало обласне управління НКВС. Після нападу Третього Рейху на СРСР в червні 1941 року працівниками НКВС було розстріляно близько тисячі в’язнів.

У 1941-1944 роках споруда використовувалася як слідча в’язниця гестапо, тут розміщувалися айнзац-групи СД. Тюремний двір був викладений надгробками зі старого єврейського кладовища.

У 1944–1991 роках тут діяв слідчий відділ і слідчий ізолятор НКВС (НКДБ)-МДБ-КДБ СРСР.

З 2009 року — національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів.

Капеланство.info

Церковний календар

Карта доїзду показати