Зробити пожертву

Прохання про молитву


Віртуальна подорож

АНОНС. Відкриття нічних екскурсій у підземеллі Гарнізонного храму (ОНОВЛЕНО)

20-03У п’ятницю, 20 березня 2015 року, у підземеллі Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11) о 20:00 год. розпочинаються нічні екскурсії старовинним підвалинами початку XVIІ ст. Екскурсії відбуватимуться 20 та 21 березня з 20:00 год. до 23:00 год. Тривалість однієї екскурсії 15-20 хв.

Як повідомляють організатори заходу, нічні екскурсії в майбутньому відбуватимуться систематично. Наразі про наступні екскурсії повідомлятимемо на нашому сайті.

За детальнішою інформацією звертайтеся за тел.: +38 (093) 446 38 01; +38 (093) 748 70 52.

Довідка. Перші підземелля у Львові почали споруджувати у ХІІІ ст. Завдяки ним люди рятувалися від пожеж, війн або надзвичайних ситуацій, рухаючись від одного будинку до іншого під землею. Хоча підземелля ззовні невидно, однак на них побудоване місто, а їхня протяжність складає десятки кілометрів. Підземелля Гарнізонного храму набагато страші за саму споруду. В них збереглись залишки бідівель, які походять з княжих часів. Підлогу, вимощено печаткою – цеглою, технологія виготовлення якої застосовувалась у ХІІ-ХV cт. На арках можна зустріти залишки фресок, якими були розписані елементи споруджень підземелля. Однією з найстаріших памяток є алебастровий  саркофаг ХVІІІ століття, що призначався для архиєпископа Вижицького. Вдавнину у підземеллях ховали найдостойніших людей. Та наприкінці ХVІІІ століття ці поховання почали нищити і повністю вивезли у радянські часи.

Департамент інформації Центру Військового Капеланства ЛА УГКЦ

Церковний календар

Карта доїзду показати