Зробити пожертву

Прохання про молитву


Віртуальна подорож

Військові капелани освятили нове відділення психіатрії львівського госпіталю

wide_14021467_6ee9c18c15 червня 2016 року, у львівському Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбулося відкриття та освячення нового відділення психіатрії (із палатами для наркологічних хворих). Чин освячення звершив о. Степан Сус, Голова Центру Військового Капеланства та настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла ЛА УГКЦ у супроводі о. Андрія Хомишина, капелана медичного центру та настоятеля храму архистратига Михаїла Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

Начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник Іван Гайда зазначив, у 2006 році відділ психіатрії у львівському госпіталі був знищений.
«У 2006 році з певних причин, через ту політику, яку вели в державі по відношенні до армії, відділення психіатрії було розформоване. До того моменту ми мали окреме ціле містечко, яке було скорочено, а земля і його територія була анексована. Психіатрія зараз дуже актуальна, зважаючи на ті події, які відбуваються на Донбасі», – сказав Іван Гайда.
Він наголосив, до цього часу система надання психіатричної допомоги у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону включала лише частину необхідних напрямків, які охоплювали тільки надання амбулаторної психіатричної допомоги без можливості лікування у спеціалізованому відділенні та проведення військово-медичної експертизи.

Іван Гайда зазначив, що у 2015 році клініка психіатрії була відновлена і через брак місця штат клініки розмістили на базі інших відділень, але це було не комфортно для лікарів та пацієнтів.
Відновлену клініку введено у штат військово-лікувальної установи із розрахунку на 50 ліжко-місць. Для розміщення клініки повністю було реконструйовано приміщення на території військового містечка ВМКЦ ЗР.
Зі слів керівника військово-лікувальної установи, така організація психіатричного обслуговування військовослужбовців, зважаючи на потреби сьогодення, була недостатньою.
Керуватиме клінікою психіатрії буде Олена Родзоняк, яка до анексії Криму несла військову службу у Військово-медичному клінічному центрі Криму у Севастополі.
Олена Родзоняк зазначила: «Ми несемо відповідальність за наших пацієнтів і повинні надавати якісну допомогу. Перелік лікувально-реабілітаційних спроможностей військового госпіталю у Львові не був би повним без урахування потреб із якими зіштовхнулось українське військо під час неоголошеної війни. Без фахової психологічної та психіатричної допомоги ми не можемо гарантувати повернення наших пацієнтів до лав війська, або до мирного життя. Відкриття клініки дозволить нам підвищити ефективність профілактичних, лікувальних та реабілітаційних заходів, знизити ризик суїцидів у військах».
Головний військовий психіатр Міністерства оборони Олег Друзь сказав: «Починаючи з 2014 року ми зіштовхнулися з такою проблемою як адаптаційні порушення у військовослужбовців, серед них гостра реакція на стрес. Пізніше ми мали проблему пост-травматичних стресових розладів, і військовослужбовці які надходили на лікування, майже усі потребували подальшої реабілітації. Тому виникла проблема створення механізмів по реабілітації кожного військовослужбовця. На сьогодні такі механізми вже відпрацьовані».
Він назвав великим позитивом відкриття клініки психіатрії в Західному регіоні.
«Тут багато військових частин, які брали активну участь в зоні АТО, і військові які на ротації, які демобілізовані. Всі вони потребують і психотерапевтичної допомоги, і психіатричної допомоги, а також психологічної реабілітації», – сказав Олег Друзь.
Він також пообіцяв повне сприяння з Києва.
Додамо, що на період, поки тривала реконструкція приміщень клініки, психіатрична допомога надавалась на базі терапевтичних відділень.
Реконструйоване приміщення обладнане з урахуванням вимог до медичних об’єктів цієї категорії. Зокрема, облаштовані палати для пацієнтів, обладнаний цілодобовий пост чергової медичної сестри, процедурний кабінет, кабінет старшої медичної сестри тощо. У повному обсязі укомплектовані посади середнього та молодшого медичного персоналу.
Відтак, військовослужбовці з посттравматичними стресовими розладами, які не потребують обмеження та ізоляції (обмежувального режиму), у встановленому порядку госпіталізуватимуться до клініки психіатричної (з палатами для наркологічних хворих) ВМКЦ ЗР.
Амбулаторний прийом хворих відбуватиметься в спеціалізованому кабінеті клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги. Пацієнти оглядатимуться лікарем-психіатром з призначенням відповідного лікування.
Створення спеціалізованого психіатричного стаціонару дозволить проводити комплекс спеціальних заходів, спрямованих на обстеження стану психічного здоров’я військовослужбовців на підставах та в порядку, передбачених Законом України «Про психіатричну допомогу», профілактику, діагностику психічних розладів, лікування, реабілітацію та експертизу військовослужбовців.

За матеріалами сайту Військово-медичного центру Західного регіону: www.vmkczr.lviv.ua

Департамент інформації Центру Військового Капеланства ЛА УГКЦ

14021471_7510dfc7 14021466_b8efaca 14021468_1276b1ad

Церковний календар

Карта доїзду показати