До вашої уваги цікаві історичні факти, які черговий раз підтверджують, що храм свв. апп. Петра і Павла – це не просто християнська обитель, а місце доленосних для міста подій та таємничих загадок.

* * *

За часів Єзуїтів 1702 р. за проектом Мартина Годного звели вежу-дзвіницю, яка стала найвищою у Львові, а у 1754 р. на ній встановили годинник.

* * *

У 1734 році храм згорів.

* * *

У 1749 році єзуїти відкрили Львівську колегію для дітей еліти. При цьому навчальному закладі також працювали астрономічна обсерваторія, театр і бібліотека.

* * *

Історики стверджують, що в Єзуїтській колегії навчався український гетьман Богдан Хмельницький.

* * *

Деякий час храм використовували як склад, а від 1970-х років його передали Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника під книгосховище обмінного фонду (станом на жовтень 2011 р. у ньому знаходилось більше 2 млн книг).

* * *

Орган, розташований у храмі, є історичною пам’яткою кінця XVII ст. і зараз не діє. Близько 40 % інструмента у радянський період розкомплектували і перевезли до Санкт-Петербурга (Росія), де використали для іншого органу

* * *

У підземеллі храму стоїть різьблений алебастровий саркофаг XVIII століття, який був призначений для архиєпископа Миколи Вижицького. Ніхто достеменно не знає, чи дійсно він був тут похований, адже на саркофазі немає дати смерті.

* * *

Храм став першою пам’яткою барокової архітектури у Львові.

* * *

Скульптура Розп’яття Ісуса Христа з вівтарем роботи Йоганеса Пфістера 1616 р. вважається чудотворною і є справжнім шедевром.

* * *

Однією з основних загадок підземелля залишається тунель, який простягається вздовж цілої споруди.

 

сайт “Про Львів”

“Львівська пошта”

Капеланство.info