Сьогодні, 19 лютого, перший тиждень Великого посту. Більше, аніж на 40 днів ми входимо у новий стан. Стан очікування чогось великого та очищення своєї душі та тіла. На жаль, для багатьох християн піст – це певний обмежений у часі період у році, коли потрібно себе у чомусь стримувати та бути добрішими.

Настоятель Гарнізонного храму отець Степан Сус розповідає про те, чому так важливо усвідомити, що піст – це не початок та кінець, а черговий шанс, який дає нам Господь, заради постійних змін у наших душах. 

Піст – це спосіб життя, який має майбутнє

Ізраїльський народ 40 років блукав Синайською пустинею, виходячи чи втікаючи з єгипетської неволі і рухаючись у напрямку обітованої землі. За цих 40 років люди хотіли піти в обітовану землю, нарешті побачити її. Ту землю, яка була обіцяна Богом.

Це є дивно, коли люди після неволі, після 40 років Синайської пустині, маючи нагоду потрапити на вільну землю, хочуть назад в неволю. Це абсурд. Так само і у час посту. Якщо ми у нашому житті хочемо щось змінити, то це має бути наше рішення раз і назавжди.

Ісус Христос падав тричі, ідучи на гору Голгофу

Так, можна впасти. Ми можемо впасти сотні, а то й тисячі разів. Але Бог навіть не звертає уваги на те, в яке болото ми падаємо, в що ми падаємо, з ким ми падаємо, в якій годині, відкриті штори чи закриті. Бог звертає увагу на те, чи ми встали. От Той, хто вміє встати, от Він постить, от Він робить щось по – справжньому важливе для своєї душі. Тому що впасти усім легко.

Християнство – це вміння знати міру

Час Великого посту – це час навчитися знати міру в речах. Не можна бути таким сильновіруючим чоловіком, щоб вірити, що до прикладу, 300 г горілки можна налити у 200-грамову склянку. Якщо є такі люди, то ці люди не з планети Земля. Вони не живуть у реаліях. На жаль, таких людей багато.

Господь каже не зловживати. Вино веселить серце чоловіка, але й доводить до розпусти. Розпуста – це коли людина забагато собі дозволяє.

***

Цю статтю хочеться завершити словами отця Степана Суса, які знову і знову наголошують християнам, що найголовніша суть Великого посту та й нашого земного життя загалом – це любов.

«Мій рецепт щастя – це не те, як я себе почуваю, а те, як почуваються люди, які мене оточують. Якщо вони щасливі, то і я щасливий. Щаслива людина бореться із різними викликами життя і знає, як це правильно зробити, нікому не завдавши шкоди».

Тож, розпочавши Великий піст, варто подумати про те, що певні обмеження, погані звички та гріховні діяння мають зникнути із нашого життя не лише на період, але назавжди. А піст для того, аби ми змогли це зрозуміти саме зараз.

Credo. Радіо Skovoroda

Живе Телебачення. Розмови за кавою